Teams and Riders
AG2R Citroën Team
Clément Berthet
Benoît Cosnefroy
Stan Dewulf
Felix Gall
Ben O'Connor
Oliver Naesen
Aurélien Paret-Peintre
Nans Peters
Alpecin-Deceuninck
Silvan Dillier
Michael Gogl
Jasper Philipsen
Quinten Hermans
Jonas Rickaert
Søren Kragh Andersen
Ramon Sinkeldam
Mathieu van der Poel
Arkéa–Samsic
Warren Barguil
Jenthe Biermans
Clément Champoussin
Anthony Delaplace
Simon Guglielmi
Matis Louvel
Luca Mozzato
Laurent Pichon
Astana Qazaqstan
Cees Bol
Mark Cavendish
David de la Cruz
Yevgeniy Fedorov
Luis León Sánchez Gil
Alexey Lutsenko
Gianni Moscon
Harold Tejada
Bahrain - Victorious
Nikias Arndt
Phil Bauhaus
Pello Bilbao López de Armentia
Jack Haig
Mikel Landa Meana
Matej Mohorič
Wout Poels
Fred Wright
Bora-Hansgrohe
Emanuel Buchmann
Danny van Poppel
Marco Haller
Jai Hindley
Bob Jungels
Patrick Konrad
Jordi Meeus
Nils Politt
Cofidis
Bryan Coquard
Guillaume Martin
Simon Geschke
Ion Izagirre Insausti
Victor Lafay
Anthony Perez
Alexis Renard
Axel Zingle
EF Education - EasyPost
Andrey Amador
Alberto Bettiol
Richard Carapaz
Esteban Chaves
Magnus Cort Nielsen
Neilson Powless
James Shaw
Rigoberto Urán
Groupama-FDJ
David Gaudu
Kevin Geniets
Stefan Küng
Olivier Le Gac
Valentin Madouas
Quentin Pacher
Thibaut Pinot
Lars van den Berg
INEOS Grenadiers
Egan Arley Bernal Gómez
Carlos Rodriguez
Jonathan Castroviejo Nicolás
Daniel Felipe Martínez
Omar Fraile
Michał Kwiatkowski
Thomas Pidcock
Ben Turner
Intermarché - Circus - Wanty
Lilian Calmejane
Rui Costa
Biniam Girmay
Louis Meintjes
Adrien Petit
Dion Smith
Mike Teunissen
Georg Zimmermann
Israel - Premier Tech
Guillaume Boivin
Hugo Houle
Krists Neilands
Simon Clarke
Nick Schultz
Corbin Strong
Dylan Teuns
Michael Woods
Jumbo-Visma
Tiesj Benoot
Wilco Kelderman
Sepp Kuss
Christophe Laporte
Wout van Aert
Dylan van Baarle
Nathan Van Hooydonck
Jonas Vingegaard Rasmussen
Lidl - Trek
Giulio Ciccone
Tony Gallopin
Juan Pedro López Pérez
Alex Kirsch
Mads Pedersen
Quinn Simmons
Mattias Skjelmose
Jasper Stuyven
Lotto Dstny
Victor Campenaerts
Jasper De Buyst
Pascal Eenkhoorn
Caleb Ewan
Florian Vermeersch
Frederik Frison
Jacopo Guarnieri
Maxim Van Gils
Movistar
Alex Aranburu
Gorka Izagirre Insausti
Ruben Guerreiro
Matteo Jorgenson
Enric Mas Nicolau
Gregor Mühlberger
Nelson Oliveira
Antonio Pedrero
Soudal - Quick Step
Julian Alaphilippe
Kasper Asgreen
Rémi Cavagna
Dries Devenyns
Fabio Jakobsen
Yves Lampaert
Michael Mørkøv
Tim Declercq
Team DSM - Firmenich
Romain Bardet
Chris Hamilton
John Degenkolb
Matthew Dinham
Alex Edmondson
Nils Eekhoff
Kevin Vermaerke
Sam Welsford
Team Jayco AlUla
Lawson Craddock
Luke Durbridge
Dylan Groenewegen
Chris Harper
Christopher Juul-Jensen
Luka Mezgec
Elmar Reinders
Simon Yates
TotalEnergies
Anthony Turgis
Edvald Boasson Hagen
Mathieu Burgaudeau
Steff Cras
Valentin Ferron
Pierre Latour
Daniel Oss
Peter Sagan
UAE Team Emirates
Adam Yates
Mikkel Bjerg
Felix Großschartner
Vegard Stake Laengen
Rafał Majka
Tadej Pogačar
Marc Soler Gimènez
Matteo Trentin
Uno-X Mobility
Jonas Abrahamsen
Anthon Charmig
Jonas Gregaard
Alexander Kristoff
Tobias Halland Johannessen
Rasmus Tiller
Torstein Træen
Søren Wærenskjold
Riders list by nationality
32
France
22
Belgium
15
Netherlands
14
Spain
12
Australia
11
Denmark
8
Norway
7
United Kingdom
7
Italy
7
Germany
6
Austria
6
USA
5
Colombia
3
Portugal
3
Slovenia
3
Canada
2
Poland
2
Kazakhstan
2
Switzerland
2
New Zealand
1
Luxembourg
1
Eritrea
1
Latvia
1
Ecuador
1
South Africa
1
Slovakia
1
Costa Rica