Teams and Riders
Ag2r-La Mondiale
François Bidard
Geoffrey Bouchard
Clément Chevrier
Silvan Dillier
Dorian Godon
Quentin Jaurégui
Pierre Latour
Clément Venturini
Astana
Manuele Boaro
Dario Cataldo
Omar Fraile
Jakob Fuglsang
Gorka Izagirre Insausti
Ion Izagirre Insausti
Luis León Sánchez Gil
Miguel Ángel López
Bahrain–Merida
Yukiya Arashiro
Phil Bauhaus
Heinrich Haussler
Domen Novak
Mark Padun
Hermann Pernsteiner
Luka Pibernik
Dylan Teuns
Bora-Hansgrohe
Shane Archbold
Jempy Drucker
Davide Formolo
Felix Großschartner
Rafał Majka
Gregor Mühlberger
Paweł Poljański
Sam Bennett
Burgos - BH
Nuno Bico
Óscar Oscar Cabedo
Jorge Cubero
Diego Rubio
Jesús Ezquerra
Jetse Bol
Ángel Madrazo
Ricardo Vilela
Caja Rural
Jon Aberasturi
Alex Aranburu
Cristián Rodríguez Martin
Sergei Chernetski
Domingos Gonçalves
Jonathan Lastra Martínez
Sergio Pardilla Bellón
Gonzalo Serrano
CCC Pro Team
Will iam Barta
Paweł Bernas
Patrick Bevin
Víctor de la Parte
Jonas Koch
Szymon Sajnok
Nathan Van Hooydonck
Francisco José Ventoso Alberdi
Cofidis
Darwin Atapuma
Nicolas Edet
Jesper Hansen
Jesús Herrada López
José Herrada Lopez
Luis Ángel Maté Mardones
Stéphane Rossetto
Damien Touzé
Deceuninck–Quick-Step
Eros Capecchi
Rémi Cavagna
Philippe Gilbert
Fabio Jakobsen
James Knox
Maximiliano Richeze
Zdeněk Štybar
Tim Declercq
Dimension Data
Ben King
Edvald Boasson Hagen
Nicholas Dlamini
Amanuel Ghebreigzabhier
Louis Meintjes
Ben O'Connor
Rasmus Tiller
Jaco Venter
EF Pro Cycling
Hugh Carthy
Lawson Craddock
Daniel Felipe Martínez
Mitchell Docker
Sergio Higuita
Logan Owen
Rigoberto Urán
Tejay van Garderen
Euskadi-Murias
Aritz Bagües
Fernando Barceló Aragón
Cyril Barthe
Mikel Bizkarra
Mikel Iturria
Óscar Rodríguez Garaicoechea
Héctor Sáez
Sergio Samitier
Groupama-FDJ
Bruno Armirail
Benjamin Thomas
Mickaël Delage
Kilian Frankiny
Tobias Ludvigsson
Steve Morabito
Marc Sarreau
Romain Seigle
INEOS Grenadiers
David de la Cruz
Owain Doull
Tao Geoghegan Hart
Sebastián Henao Gómez
Ian Stannard
Vasil Kiryienka
Wout Poels
Salvatore Puccio
Jumbo-Visma
George Bennett
Robert Gesink
Lennard Hofstede
Steven Kruijswijk
Sepp Kuss
Neilson Powless
Primož Roglič
Tony Martin
Katusha-Alpecin
Enrico Battaglin
Steff Cras
Matteo Fabbro
Ruben Guerreiro
Pavel Kochetkov
Vyacheslav Kuznetsov
Daniel Navarro García
Willie Smit
Lotto-Soudal
Sander Armée
Carl Fredrik Hagen
Tomasz Marczyński
Thomas De Gendt
Tosh Van der Sande
Brian van Goethem
Harm Vanhoucke
Jelle Wallays
Mitchelton-Scott
Sam Bewley
Esteban Chaves
Tsgabu Grmay
Damien Howson
Luka Mezgec
Mikel Nieve Iturralde
Nick Schultz
Dion Smith
Movistar
Jorge Arcas Peña
Imanol Erviti
Nelson Oliveira
Nairo Quintana Rojas
Antonio Pedrero
José Joaquín Rojas Gil
Marc Soler Gimènez
Alejandro Valverde Belmonte
Sunweb
Nikias Arndt
Casper Pedersen
Wilco Kelderman
Robert Power
Nicolas Roche
Michael Storer
Martijn Tusveld
Max Walscheid
Trek-Segafredo
Gianluca Brambilla
John Degenkolb
Niklas Eg
Alex Kirsch
Jacopo Mosca
Kiel Reijnen
Peter Stetina
Edward Theuns
UAE Team Emirates
Fabio Aru
Fernando Gaviria
Sergio Luis Henao Montoya
Marco Marcato
Juan Sebastián Molano
Tadej Pogačar
Oliviero Troia
Valerio Conti
Riders list by nationality
36
Spain
17
France
13
Italy
11
Colombia
11
Belgium
9
USA
9
Netherlands
7
Australia
6
Germany
5
Portugal
5
Slovenia
5
New Zealand
5
United Kingdom
5
Poland
4
Denmark
4
South Africa
3
Norway
3
Switzerland
3
Russia
3
Austria
2
Ireland
2
Luxembourg
1
Belarus
1
Argentina
1
Sweden
1
Japan
1
Czech Republic
1
Ethiopia
1
Ukraine
1
Eritrea