Teams and Riders
Ag2r-La Mondiale
Romain Bardet
Mikaël Cherel
Benoît Cosnefroy
Alexandre Geniez
Alexis Gougeard
Oliver Naesen
Clément Venturini
Arkéa–Samsic
Warren Barguil
Maxime Bouet
Anthony Delaplace
André Greipel
Kévin Ledanois
Jérémy Maison
Florian Vachon
Astana
Davide Ballerini
Hernando Bohórquez
Magnus Cort Nielsen
Jakob Fuglsang
Gorka Izagirre Insausti
Hugo Houle
Alexey Lutsenko
B&B Hotels
Yoann Bagot
Maxime Cam
Arnaud Courteille
Cyril Gautier
Lorrenzo Manzin
Quentin Pacher
Pierre Rolland
Bahrain–Merida
Sonny Colbrelli
Chun Kai Feng
Mark Padun
Hermann Pernsteiner
Luka Pibernik
Dylan Teuns
Jan Tratnik
Bora-Hansgrohe
Shane Archbold
Cesare Benedetti
Emanuel Buchmann
Felix Großschartner
Gregor Mühlberger
Christoph Pfingsten
Sam Bennett
CCC Pro Team
Paweł Bernas
Alessandro De Marchi
Jonas Koch
Serge Pauwels
Joey Rosskopf
Laurens ten Dam
Riccardo Zoidl
Cofidis
Darwin Atapuma
Natnael Berhane
Nacer Bouhanni
Nicolas Edet
Jesper Hansen
Stéphane Rossetto
Geoffrey Soupe
Deceuninck–Quick-Step
Julian Alaphilippe
Rémi Cavagna
Philippe Gilbert
Álvaro Hodeg
Zdeněk Štybar
Tim Declercq
Petr Vakoč
Dimension Data
Edvald Boasson Hagen
Steve Cummings
Stefan de Bod
Nicholas Dlamini
Jacques Janse van Rensburg
Jaco Venter
Julien Vermote
EF Pro Cycling
Alberto Bettiol
Logan Owen
Simon Clarke
Julius van den Berg
Tejay van Garderen
James Whelan
Michael Woods
Groupama-FDJ
William Bonnet
David Gaudu
Mathieu Ladagnous
Rudy Molard
Thibaut Pinot
Sébastien Reichenbach
Anthony Roux
INEOS Grenadiers
Chris Froome
Ian Stannard
Vasil Kiryienka
Michał Kwiatkowski
Gianni Moscon
Wout Poels
Dylan van Baarle
Jumbo-Visma
Pascal Eenkhoorn
Lennard Hofstede
Steven Kruijswijk
Sepp Kuss
Neilson Powless
Wout van Aert
Maarten Wynants
Katusha-Alpecin
Steff Cras
Jens Debusschere
Alex Dowsett
Ruben Guerreiro
José Gonçalves
Nils Politt
Mads Würtz Schmidt
Lotto-Soudal
Sander Armée
Carl Fredrik Hagen
Jens Keukeleire
Bjorg Lambrecht
Tomasz Marczyński
Rémy Mertz
Harm Vanhoucke
Movistar
Imanol Erviti
Rubén Fernández Andújar
Nelson Oliveira
Nairo Quintana Rojas
Eduardo Sepúlveda
Rafael Valls Ferri
Carlos Verona
Sunweb
Casper Pedersen
Johannes Fröhlinger
Joris Nieuwenhuis
Robert Power
Florian Stork
Tom Dumoulin
Martijn Tusveld
Trek-Segafredo
Julien Bernard
Koen de Kort
Niklas Eg
Richie Porte
Toms Skujiņš
Peter Stetina
Edward Theuns
UAE Team Emirates
Daniel Martin
Vegard Stake Laengen
Cristian Camilo Muñoz
Simone Petilli
Edward Ravasi
Rory Sutherland
Oliviero Troia
Wanty-Groupe Gobert
Bart De Clercq
Thomas Degand
Fabien Doubey
Odd Christian Eiking
Guillaume Martin
Xandro Meurisse
Marco Minnaard
Riders list by nationality
34
Fransa
19
Belçika
12
Hollanda
9
İtalya
8
Avustralya
7
Almanya
6
Danimarka
6
Amerika Birleşik Devletleri
5
South Africa
5
Kolombiya
5
İspanya
5
Birleşik Krallık
4
Avusturya
4
Norveç
3
Portekiz
3
Polonya
3
Slovenya
2
Çek Cumhuriyeti
2
Yeni Zelanda
2
Kanada
2
İrlanda
1
Kazakistan
1
İsviçre
1
Beyaz Rusya
1
Arjantin
1
Eritrea
1
Letonya
1
Ukrayna
1
Taiwan (Rep. of China)